İNGİLTERE LİSELER

ST CHRISTOPHER’S SCHOOL

Letchworth, İngiltere
Dünyanın ilk yeşillikler şehri olarak tanımlanan ve Garden City olarak bilinen Letchworth şehrinde bulunan St.Christopher’s School, İngiltere’nin köklü yatılı okullarından biridir. 1915 yılında kurulan okul yerli ve yabancı öğrencilerine doğayla iç içe eğitim imkanı sağlamaktadır. İngilizce değerlendirme sınavı, not ortalamaları ve öğrencilerin mezun oldukları okuldan alacağı referans mektuplarına göre kabul sağlayan yatılı okulun yıllık ücretleri ortalama olarak 10,000£’dir.

HEREFORD CATHEDRAL SCHOOL

Hereford, İngiltere
İngiltere’nin en eski okullarından biri olan Hereford Cathedral School’un tarihi 12.yüzyıla dayanmaktadır. 1384 yılında kurulan okul, sanat ve spor alanındaki başarılarıyla bilinmektedir. A Level programıyla öğrencileri dünyanın önde gelen üniversitelerine hazırlayan okulun yıllık ücreti ortalama 13,000 £’dir.

PADWORTH COLLEGE

Reading, İngiltere
Oxford Ünversitesi öğretim üyesi Peter Fison tarafından 1963 yılında kurulan Padworth College, A Level ve üniversite hazırlık programları ile mezunlarını prestijli üniversitelere yerleştirmesiyle tanınıyor. İngilizce mülakat ve not ortalamasına göre öğrenci kabul eden yatılı okulun yıllık ücreti konaklama ve eğitim ücreti dahil ortalama 29,000£’dir.

ST EDMUND’S COLLEGE

Hertfordshire, İngiltere
1568 yılından beri eğitim veren ve İngiltere’nin prestijli okullarından biri olan St.Edmund’s College, öğrencilerine spor ve sanat aktiviteleriyle dolu bir kampüs hayatı sunuyor. IB eğitimi veren okul akademik anlamda mükemmellik anlayışını benimsemiş ve öğrencilerinin kişisel yeteneklerinin farkındalığı için çalışmalar yürütmüştür. Konaklama ve eğitim ücreti yıllık olarak ortalama 19,000£ olan okul İngiltere’nin en yeşil bölgelerinden Hertfordshire’da yer almaktadır.

ACS INTERNATIONAL SCHOOLS

Cobham/Egham/Hillingdon, İngiltere – Doha, Katar
İngiltere ve Katar’da 4 farklı şehirde kampüsleri bulunan ACS International Schools 1967 yılında kurulmuştur. 50 yılı aşkın süredir eğitim veren okuldan mezun olan öğrenciler aynı zamanda Amerikan Lise Diploması’na da sahip olarak Amerika’nın önde gelen üniversitelerine yerleşme imkanı elde etmektedir. Yabancı öğrencilerini yatılı okul olarak ağırlayan okulun yıllık ücretleri kampüse göre değişmekle birlikte ortalama 24,000£’dir.

AMERİKA LİSELER

MONTVERDE ACADEMY

Montverde, Amerika
Amerika’nın Florida eyaletinde konumlanan Montverde Academy, 1912 yılından bu yana eğitim veren köklü bir okuldur. 80 ülkeden 1400 öğrencisi bulunan okulun global vizyona sahip liderler yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Amerika’nın prestijli okullarından biri olan Montverde Academy’nin yıllık ücreti eğitim ve konaklama dahil ortalama 43,000$’dır.

ROSS SCHOOL

East Hampton, Amerika
Amerika’nın New York eyaletinde konumlanan Ross School, 1991 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Bulunduğu bölge ve anlaşmalı olduğu kurumlar sayesinde öğrencilerine geniş kapsamlı bir network elde etme imkanı sunan okuldan mezun olmak öğrencilere donanımlı bir akademik özgeçmişe sahip olmayı vadediyor. Bir tenis akademisi de bulunan okulun yıllık ücreti eğitim, konaklama, sağlık sigortası ve ulaşım giderleri dahil ortalama 79,000$’dır.

SQUAW VALLEY ACADEMY

Olympic Valley, Amerika
Amerika’nın California eyaletinde konumlanan Squaw Valley Academy, doğal güzelliklerle dolu bir vadide bulunan kampüsüyle tanınıyor. 1978 yılında kurulan okul, dil yeterliliği olmayan uluslararası öğrencilere İngilizce hazırlık imkanı sunuyor. Üniversite yerleştirme oranı %100 olan yatılı okulun yıllık ücreti eğitim ve konaklama dahil ortalama 52,000$’dır.

UTP HIGH SCHOOLS

Liseler Birliği, Amerika
Amerika’nın önde gelen 8 lisesinin oluşturduğu birlik öğrencilere lise yerleştirme ve değişim programı imkanı tanıyor. St. Anthony’s High School (New York), St. John’s High School (New York), St. Thomas High School (New Hampshire), Bishop Guertin (New Hampshire), Melbourne Central Catholic High School (Florida), Trinity Catholic (Florida), Seton Catholic (Arizona), ve Fairmont Private High School (California) okullarından oluşan birliğe direkt başvuru yoluyla çoklu kabul alınabiliyor.

KANADA LİSELER

COLUMBIA INTERNATIONAL COLLEGE

Hamilton, Kanada
Kanada’nın en büyük yatılı lisesi olan Columbia International College, Toronto ve Ottawa’dan sonra Ontario’nun üçüncü büyük kenti Hamilton’da yer almakta ve her yıl 70’dan fazla ülkeden gelen 1800 öğrenci ağırlamaktadır. University of Waterloo ve University of Toronto gibi prestijli üniversitelere en yüksek yerleşim oranını sağlayan bu okuldan mezun olan öğrenciler Ontario lise diplomasına sahip olmakta ve birçok üniversitede burslu öğrenim fırsatlarını yakalamaktadır.

GREAT LAKES COLLEGE OF TORONTO

Toronto, Kanada
1978 yılından bu yana eğitim veren Great Lakes College of Toronto, Kanada’da öğrencilerinin üniversite yerleşim başarılarıyla tanınmaktadır. “Fast-Track Pre-University Program” adı altında sunmuş olduğu akademik programıyla öğrencilerini garantili olarak University of Toronto, Mcgill University, University of British Columbia gibi Kanada’nın prestijli üniversitelerine yerleştirmektedir. Okulun yıllık ücreti ortalama 12,500$ (CAD)’dır.

BREAMER COLLEGE

Toronto, Kanada
Kanada’da University of Toronto’ya çok yakın bir mesafede konumlanan Breamer College, 1995 yılında öğrencilerin akademik yeteneklerini geliştirerek onları dünyanın önde gelen üniversitelerine yerleştirmek için kurulmuştur. Deneyimli eğitmen ve akademik danışman kadrosuna sahip okul aynı zamanda üniversite hazırlık yılı da sunmaktadır. Okulun yıllık ücreti ortalama 14,400$ (CAD)’dır.