AVRUPA BİRLİĞİ KA-2 Stratejik Ortaklıklar Projesi

“ACTIVATE! ACTIVe lessons And gamificaTion for bEtter social inclusion”

 

 

Biltes Koleji’nin koordinatörlüğü’nde 2017-2019 yılları arasında İspanya, Letonya, Polonya’dan partner okullarla gerçekleştirilen  “ACTIVATE! ACTIVe lessons And gamificaTion for bEtter social inclusion” projemiz başarıyla tamamlandı. 2017 yılında T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı Ulusal Ajans’ın değerlendirmesi sonucunda hibe almaya hak kazanan projemizde onlarca öğrenci önemli bir uluslararası deneyim kazandılar.

4 ülkeden öğrenci ve öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen buluşmalarda “Oyunlaştırma, Aktif Öğrenme, Akran Öğrenimi” gibi metodlarla çalışmalar yapıldı. Birçok uluslararası aktivitenin gerçekleştiği ülke toplantılarında öğrencilerin sosyal dahil olma, kültürel çeşitlilik, uluslararasılaşma gibi kavramlarda farkındalıklarının ve yeteneklerinin geliştirilmesi sağlandı. Önümüzdeki yıllarda da Avrupa Birliği projelerine katılmayı hedefleyen kolejimiz bu tür değişim projelerine başvuruları sürekli hale getirecek.

Proje Türü: Avrupa Birliği KA2 Projesi (Key Action 2) Stratejik Ortaklıklar (Strategic Partnerships)

Proje Adı: ACTIVATE! ACTIVe lessons And gamificaTion for bEtter social inclusion

Proje Başlangıç: 01.10.2017

Proje Bitiş: 30.09.2019

Toplam Süre: 24 Ay

Proje Teması: Dezavantajlı durumda olan, kendini dışlanmış hisseden ve sosyal uyum sorunu yaşayan ortaokul öğrencilerinin; “Eğitimde oyunlaştırma”, “Akran Eğitimi”, “Aktif Öğrenme”, “Geleneksel Oyunlar”, “Sanat Faaliyetleri” gibi çalışmalarla sosyalleşmelerini ve okul hayatına dahil edilmelerini sağlamak ve akademik başarılarını arttırmak. Bu konularda eğitim metodları geliştirmek ve yaygınlaştırmak.

Download Booklet

Proje Koordinasyon ve İletişim: Ferhat Bilgin Önol ( ferhat.onol@biltes.k12.tr )

Partner Okullarımız:

CountryPartner SchoolCity
Polonya PolandMSPEILodz
Polonya GreeceIEK CRAFTHeraklion
Polonya SpainIES LA SOLEDADVILLAFRANCA DE CORDOBA
Polonya LatviaDaugmales pamatskolaRİGA
Erasmus
Türkiye Ulusal Ajansı
European
Avrupa Birliği