Uluslararası Bakalorya Organizasyonu, ikinci bir dili veya üçüncü bir dili öğrenmenin önemli olduğuna inanıyor, çünkü yalnızca aynı dilde iletişim kurarak farklı düşüncelerimizi, kültürlerimizi ve tarihlerimizi, hayallerini ve vizyonlarımızı paylaşabiliyor olacağız. Birbirimizi anlayabiliyorsak, farklılıklarımızı çözme ve paylaşılan hedefler ve anlamlar oluşturma şansımız daha fazladır.

Bu nedenle, her Cumartesi Biltes’te, çocukların başka bir dil öğrenme şansına sahip oldukları: Fransızca, Almanca, İspanyolca veya Rusça dil günleri başlatacağız. Yabancı öğretmenlere ve anadili Türkçe olan öğretmenlere bu ülkelerin dillerini ve kültürlerini; mutfakları, geçmişi, mimarisi, müziği ve sanatı hakkında bilgi vermelerini sağlayacağız.

Öğrencilere yurtdışında yaşamak için yeterli dil bilgisine sahip olduklarında, bu dillerde sınavlara katılma ve onlar için değişim programları hazırlama fırsatı sunacağız.

Ancak, çocuğunuz İngilizce olarak gelişim gösteremiyorsa – belki de sadece Türkçe konuşan bir okuldan geçtiği için – başka bir yabancı dil öğrenmek yerine, küçük çocuk gruplarına İngilizce olarak ekstra yardım sağlayacağız, böylece bireysel ilgi ve ihtiyaç duydukları kişiselleştirilmiş yardımı alacaklar.

Biltes’e gelin ve okullarımızın uluslararası lezzetini yaşayın!