Yabancı Dili Sadece Anlayan Değil, Dünya Standartlarında Konuşabilen Bireyler Yetiştirmek Birinci Hedefimizdir.

Öğrencilerimizi kültürüne değerlerine bağlı, farklı iki dil edinerek 21. Yüzyıl donanımlarıyla dünya ile yarışan topluma yararlı bireyler olarak eğitmeyi amaçlıyoruz. Okulumuzda eğitimi verilen 1. yabancı dil “evrensel dil” olarak kabul gören İngilizce ve 2. yabancı dil “en çok konuşulan 3.dil, en yaygın 2.dil” olarakta İspanyolca’dır.

“Yaşayarak” öğrenme anlayışı üzerine yapılandırılmış olan İngilizce ve İspanyolca dersleri farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu (native) öğretmenlerden oluşan çok uluslu kadromuz, öğrencilere geniş bir çeşitlilik ve deneyim sağlarken, onların yabancı dili küresel bir dil olarak algılamaları ve öğrenmelerine de destek olmaktadır.

Amacımız; öğrencilerimizi mezun ederken kendilerini sadece ana dillerinde değil farklı dillerde de ifade edebilme becerisine sahip, dünya vatandaşı olması beklenen ve yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmektir.

Dil Eğitim Programımızda

  • Dinleme,konuşma,okuma ve yazma becerileri sistemli bir şekilde geliştirilir ve anadil kazanımında olduğu gibi iletişim ve kazanım odaklı en doğal öğrenme ortamları sağlanarak dili edindirme hedeflenir.
  • Ulusal Sınavlar ve LGS yabancı dil sınavında en yüksek başarıyı hedefleyen ve sınav becerilerini geliştiren bir dil eğitimi veriyoruz.
  • Yabancı dili sosyal yaşamın her alanında kullanabilecekleri ve düşüncelerini akıcı olarak ifade edebilecekleri şekilde öğretmeyi hedefliyoruz.
  • Dil öğretim ortamlarında ülkemizde ve dünyada uygulanan en yeni yöntem&teknikler ve en modern teknolojileri kullanmaya özen gösteriyoruz.
  • İdealist, alanında uzman ve tecrübeli dil öğretmenleriyle eğitim veriyoruz.
  • Yurt İçi ve Yurt Dışı Dil Kampları&Gezileri, Yaz Okulları düzenliyoruz.
  • Yabancı dilde danışman öğretmenlerimizce yapılan akademik takip ve ödevlendirme sistemimiz vardır.
  • Çocuklarımızın dili eğlenerek keyifle öğrenmesi için Dijital Eğitim programları uyguluyoruz.

Uluslararası geçerliliği olan ölçme ve değerlendirmenin objektif olarak görülmesi için ilkokul 3. sınıftan itibaren Cambridge sınavlarına katılan öğrencilerimiz, İngilizce gelişim ve yeterliliklerini uluslararası standartlardaki ölçme ve değerlendirme araçları ile belgelendirir; bu kriterlere göre sertifika almaya hak kazanırlar.